Online : 39   /   Üye Sayısı : 13817   /   Silah Sayısı : 1118   /   İlan Sayısı : 4456   /   Üretici Sayısı : 0
 
Ana Sayfa Hakkımızda Üreticiler Silah Fiyatları İlanlar Bilgiler Reklam İletişim
Mail Adresi :
Sifre :
Bireysel Kayıt  /  Kurumsal Kayıt
Sifremi Unuttum
Bakım Tamir Gravür
Havai Fişek
Kılıflar ve Kabzeler
Mkek Mermi Satış
Ses Mermisi
Tabanca Fiyat Listesi
Tabancalar
İlan Ver
Şarjörler
Videolar
Av Fişekleri
Av Tüfekleri
Balık Malzemeleri
Bıçak
Dürbünler
Silah Ruhsat Süreleri
Taşıma ve bulundurma ruhsatları onay tarihinden... Devami
Yıllık satış tutarı (ciro):2006 Yılı Yıllık Satış
Yıllık satış tutarı (ciro):2006 Yılı Yıllık Satış Tutarı (Cirosu):5.000.000 YTL.... Devami
Digerleri
Five Seven   /   Fivi Seven Eagle

Marka  :   Five Seven
Model  :  Fivi Seven Eagle
Üretici  :  ..
Çapı  :  5,7*28 mm
Şarjör Kapasitesi  :  15+1
Uzunluğu  :  170,5 mm
Namlu Uzunluğu  :  10,2 mm
Genişliği  :  33 mm
Ağırlığı  :  280 gr dolu
Bilgi  : Üretildiği Ülke: BELÇİKA
Silahın ismi ingilizce kelime olan Five-seven yani 5-7 dir. Bu adı kullandığı merminin çapından almaktadır. (5.7 mm)
2000 yılında NATO tarafından belirtilen standartlara göre geliştirilen 5.7x28mm mermiyi kullanan kişisel savunma silahı olan FN P90 üretildikten sonra silahla aynı mermiyi kullanan ve P90`ın yanında kullanılabilecek bir tabanca olarak geliştirildi.
Genel olarak çoğu tabanca (9x19mm, 40 S&W ya da .45 ACP gibi) sıradan bir kişiyi durdurabilecek mermileri kullanırlar. Ancak FN firmasının belirttiği gibi eğer vurulan kişi hafif bile olsa bir kevlar yelek giyiyorsa mermiler ölümcül bir hasar veremeyecektir. Böyle kurşun geçirmez yelekler dünya üzerindeki ordu kuvvetlerinin %50`si tarafından giyilmektedir. FN firması tarafından yapılan testlere göre FN Five-Seven Amerikan Ordusu`nun eski kurşun geçirmez yeleği olan PASGT`yi 300 metreden ve PASGT kaskını ise 240 metreden delebilmektedir. Bu istatistikler sadece askeri kullanım için verilen SS190 mermileri için geçerlidir.
Ayrıca silahın bir avantajı da hafifliğidir. Örneğin standart 9mm mermiler 5.7x28mm mermilerden 2 kat daha ağırdır. Ayrıca FN firması bu merminin yaptığı geri tepmenin, 9mm mermilerin kabaca yarısı kadar olduğunu belirtmiştir. Silahın şarjörü hemen hemen her tabancadan daha fazla mermi alabilir(20). Silahın standart modeli yalnızca 618 gramdır(boşken). Doluyken ise 744 gramdır ve kompakt bir silahtır.
Aslında çok etkili, hatta dünyanın en etkili tabancası olarak görünmesine karşın silah pek yaygın olarak kullanılmamaktadır. Şimdilik Fransız GİGN dahil sadece birkaç özel kuvvet tarafından kullanılmaktadır ve biraz daha yaygın biçimde lokal polis özel timleri tarafından kullanılmaktadır.
FN Five-Seven istenirse LAM(lazer) veya taktik fener ile geliştirilebilir ve silaha susturucu takılabilir. Ayrıca 30 mermi alan uzatılmış şarjörleri de üretilmiştir

Ana Sayfa   /   Hakkımızda   /   Üreticiler   /   Silah Fiyatları   /   İlanlar   /   Bilgiler   /   Reklam   /   İletişim
Copyright © 2007 Tüm Hakları Saklıdır.
www.eSilah.com   /   info@eSilah.com